Braterski dialog jest bardzo potrzebny. Franciszek

Chefjet–cukierkowa drukarka


Wracamy ponownie na wystawę CES 2014 w Las Vegas, podczas której pokazała się również nowa, udoskonalona wersja drukarki spożywczej. Tym razem jest to Chefjet oraz Chefjet Pro specjalizujące się w trójwymiarowym drukowaniu słodkości. Urządzenia wykorzystują kombinację cukru i wody tworząc lukier w czasie rzeczywistym, na razie dość wolno, jak przystało na drukarkę 3D. Istnieje możliwość drukowania kilku smaków oraz cukierków kolorowych, ale to kosztować będzie oczywiście więcej. Projektowanie słodyczy jest dziecinnie proste dzięki dołączonemu oprogramowaniu, który posiada już gotowe wzory. Zamiast cukru można użyć czekolady.

Mniejszy model Chefjet drukuje w dwóch kolorach (wydruk czarno-biały) w rozmiarze do 20 x 20 x 15 cm, natomiast większa Chefjet Pro ma większe możliwości i może drukować wiele kolorów w rozmiarach do 25 x 36 x 20 cm.
Drukarki stworzone przez 3D Systems maja być dostępne pod koniec tego roku i kosztować ok 5 tys. dolarów za Chefjet i 10 tys. dolarów za większą Chefjet Pro. Same wydrukowane cukierki można kupić już teraz na http://cubify.com/brands/Categories/Entertainment/food.aspx

Proponowane ciekawostkiKomentarze (0)

Brak komentarzy.