Większego szczęścia nie ma na ziemi jak szczerze kochać i być ukochanym. Johann Wolfgang von Goethe

Drukowanie 3D


Hitem ostatnich lat, a zarazem niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnego biura projektowego jest drukarka 3D. Drukowanie w materiale (rzeźbienie) istniało już od dawna i większe fabryki produkcyjne posiadały tego typu urządzenia, jednak dopiero kilka lat temu naukowcy wpadli na pomysł, że zamiast rzeźbić w kostce materiału (pleksa, drewno, metal) by otrzymać dany kształt, można chciany kształt po prostu wydrukować z plastiku (lub innego materiału).

Drukowanie polega na podgrzaniu i rozpuszczeniu plastikowej nitki, która następnie nakładana jest na kolejną warstwę drukowanego elementu. Właśnie tak, warstwa po warstwie tworzone są dowolne elementy, wliczając w to elementy ruchome. Dziś każda osoba może kupić sobie taką drukarkę i wydrukować w niej obudowę do telefonu, wazon lub po prostu swój wymarzony kształt. Obecne ceny takich drukarek zaczynają się już od kilku tysięcy złotych, co jest naprawdę niewielkim wydatkiem w porównaniu do ich możliwości.

Pragniemy jednak przestrzec przed pochopnym kupowaniem tych gadżetów, ponieważ za kilka tysięcy złotych nie dostaniemy urządzenia, które będzie drukowało „precyzyjnie”. Urządzenia drukujące profesjonalnie nadal kosztują setki tysięcy złotych.

Pojęcie drukowania 3D jest bardzo rozległym tematem i na pewno jeszcze do niego wrócimy, a dla tych, którzy jeszcze się z tą technologią nie spotkali, zapraszamy na film. Możemy również zapewnić, że w swoim życiu na pewno spotkacie się z tą technologią, ponieważ na świecie utworzył się ogromny trend drukowania wszystkiego z wszystkiego, przykładem jest drukowanie domów, trochę na pokaz, ale jednak mowa o domach mieszkalnych.Proponowane ciekawostkiKomentarze (0)

Brak komentarzy.