Kochać i być kochanym bez warunków – to dla mnie najwyższy cel. Anthony Quinn

Onewheel – deskorolka i pojazd jednokołowy w jednym


Onewheel – deskorolka i pojazd jednokołowy w jednym

Być może na pierwszy rzut oka nie wygląda piorunująco, jednak nie jest to zwykła deskorolka, a raczej jednokołowy pojazd elektryczny, który powstał z myślą o poruszaniu się w zatłoczonych miastach.

A co odróżnia go od innych deskorolko podobnych wynalazków? Przede wszystkim czujniki żyroskopowe i akcelerometr zasilające potężny procesor, który określa dokładną prędkość jazdy i pracy silnika w oparciu o ruchy ciała użytkownika. Dzięki zastosowanej energoelektronice dostajemy płynne przyspieszenie i hamowanie regeneracyjne.

Pojazd, przy pełnym ładowaniu (2 h) pracuje przez 20 min (6 – 9 km zasięgu w zależności od terenu i stylu jazdy). Krótkie ładowanie wymaga 20 min, a wbudowany akumulator to 48V baterie litowo-nano-fosforanowe (najlepsze baterie na rynku o maksymalnej gęstości mocy, szybkim ładowaniu i najlepszej żywotności). Samo-równoważenie otrzymujemy dzięki zastosowanemu systemowi kontroli PID, natomiast użyta elektronika sterująca to 6 DOF MEMS IMU (6 degrees of freedom Micro Electro-Mechanical Systems Internal Measurement Unit) oraz sterownik silnika bezszczotkowego (BLDC driver). Onewheel waży ok 11 kg i rozwija maksymalną prędkość do 20km/h.

 

Onewheel ma zrewolucjonizować poruszanie się po zatłoczonych miastach, to intuicyjny pojazd elektryczny - wystarczy pochylić się do przodu by przyspieszyć i do tyłu by zwolnić.

Proponowane ciekawostkiKomentarze (0)

Brak komentarzy.