Nic nie jest oddzielone. Georgij Iwanowicz GurdżijewDomowe żywienie pozajelitowe

  • Opis
  • Spis treści

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym monografia na temat domowego żywienia pozajelitowego (DŻP). Przedstawiono w niej podstawowe informacje o historii i aktualnym stanie DŻP w Polsce, obecnie obowiązujące zasady kwalifikacji chorych do DŻP, przygotowania do wypisania ze szpitala oraz prowadzenia długotrwałego żywienia pozajelitowego w warunkach domowych, funkcjonowanie ośrodków prowadzących leczenie żywieniowe w domu, a także poszczególne systemy prowadzenia leczenia domowego, ze wskazaniem (w miarę możliwości obiektywnym) ich zalet i wad.

Publikacja jest skierowana przede wszystkim do przedstawicieli specjalności, w których – ze względu na częstość występowania niewydolności przewodu pokarmowego wśród pacjentów – leczenie żywieniowe powinno być postrzegane jako istotny element codziennej praktyki klinicznej: chirurgów, onkologów, internistów, neurologów, laryngologów, bo to od lekarzy reprezentujących te dziedziny kwalifikuje się najwięcej chorych do DŻP, oraz do wszystkich uczestniczących w procesie pielęgnacji tych chorych..

Link: http://www.continuo.wroclaw.pl/sklep?func=productPage&pid=140&cid=21&prid=0&wid=45

Zobacz także:

Powietrzny wymiar działań bojowych w Libii (2011). Operacja Odyssey Dawn i Unified Protector
Koncepcja bilansu według teorii Wilhelma Osbahra jako kierunek doskonalenia sprawozdawczości finansowej - propozycja modelu
SMAK ZMIAN
Grzegorz W. Kołodko i ćwierćwiecze transformacji
więcej książek..