Nigdy nie zestarzeje się serce, które kocha. SokratesKoncepcja bilansu według teorii Wilhelma Osbahra jako kierunek doskonalenia sprawozdawczości finansowej - propozycja modelu

Rok wydania:
Ilość stron: 280
Język: Polski
ISBN: 978-83-7525-981-0
  • Opis
  • Spis treści
Podjęta w książce tematyka stanowi swego rodzaju przełom w tradycyjnym postrzeganiu sprawozdań finansowych (...). Autor porusza (...) problematykę luki komunikacyjnej i asymetrii informacji, jednocześnie poszukując rozwiązań na zminimalizowanie ich wpływu w mało dotąd znanej niemieckiej teorii bilansowej.

(...) po raz pierwszy w polskim piśmiennictwie z zakresu rachunkowości tak szczegółowo opisano założenia teorii Wilhelma Osbahra. Jak wspomniał sam autor: „Niskonakładowa publikacja tej teorii jest dziś praktycznie nieosiągalna w światowych bibliotekach. Wydanie, na którym opierają się rozważania autora, ukazało się w roku 1923 i jest dostępne obecnie w około 30 bibliotekach na świecie” (...). Autor wyjątkowo rzetelnie oddał zarówno specyfikę koncepcji W. Osbahra, jak i wizjonerski charakter jego teorii, podkreślając, że „w swoim spojrzeniu na bilans i jego miejsce w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa (W. Osbahr) co najmniej o sto lat wyprzedził swoją epokę”.

(...) zaprezentowana w książce nowa formuła bilansu może być, w moim odczuciu, niezwykle użyteczna, może nie tyle jako zastępująca dotychczasową formę prezentacji, ale jako bardzo przydatny element dodatkowych informacji i objaśnień do sprawozdania finansowego, a nawet raportu biznesowego przedsiębiorstwa.

Z recenzji prof. zw. dra hab. Zbigniewa Messnera

Zobacz także:

Ireneusz Iredyński. Przekleństwo powrotu
MŁODZI EMERYCI W POLSCE
Podstawy Psychologii. Podręcznik dla studentów medycyny i kierunków medycznych
Domowe żywienie pozajelitowe
więcej książek..