Carpe diem.Wprowadzenie do Psychologii LGB

  • Opis
  • Spis treści
Jest to pierwszy na rynku polskim podręcznik do psychologii LGB, będącej dobrze rozpoznaną i ugruntowaną w praktyce dyscypliną na Zachodzie Europy i w USA. W Polsce natomiast ta tematyka jest znana przede wszystkim dość wąskiej grupie badaczy i praktyków, jak też osobom LGB. Treść książki oparta jest na nowoczesnych międzynarodowych standardach rozumienia zagadnień związanych z nieheteroseksualnymi orientacjami seksualnymi.

Książka została podzielona na 3 części. W pierwszej przedstawiono szeroki kontekst historyczno-kulturowy LGB, w części drugiej zaprezentowano wybrane zagadnienia psychologii LGB, część trzecia odnosi się do praktycznych aspektów pomocy osobom LGB.

Adresatem jest szerokie grono Czytelników: studenci i absolwenci różnych kierunków studiów, głównie psychologicznych, pedagogicznych, medycznych, teologicznych, socjologicznych, a także terapeuci, psychoterapeuci i seksuolodzy. Powinna też być chętnie czytana przez rodziców mających problem ze zrozumieniem i akceptacją dzieci ujawniających nieheteroseksualne potrzeby i zachowania.


Zobacz także:

Wprowadzenie do Psychologii LGB
Powietrzny wymiar działań bojowych w Libii (2011). Operacja Odyssey Dawn i Unified Protector
Emerytalne systemy ubezpieczeniowe we Włoszech i w Polsce – studium porównawcze
Algorytmy badań biomedycznych z udziałem człowieka
więcej książek..