Eszkola

Kierunki turystyczne Polaków

Kierunek turystyczny obierany przez uczestnika ruchu turystycznego jest wynikiem jego sytuacji finansowej, rodzinnej, zdrowotnej oraz oczekiwań związanych z podróżą
Na ogół  wśród podróży zagranicznych są wybierane kraje położone na południe od Polski ze względu na bardziej dogodne warunki pogodowe. Są to również miejsca o stabilnej sytuacji politycznej, posiadające atrakcyjne walory turystyczne jak również odpowiednią infrastrukturę turystyczną zapewniającą komfort i wypoczynek. 
Według danych rezerwacyjnych Polskiej Izby Turystyki w 2019 roku głównymi kierunkami turystycznymi Polaków była Turcja, Egipt i Tunezja.Turcja zyskiwała rezerwacje przed weekendem majowym. Wśród dokonanych rezerwacji na sezon wakacyjny 2020 według poszczególnych biur podróży przoduje Turcja, Bułgaria. Często obieranym kierunkiem jest również Hiszpania, Albania, Włochy. Grecja nie jest już na pierwszym miejscu, jednak nadal cieszy się zainteresowaniem.
Są to kraje położone głównie w strefie klimatów podzwrotnikowych, zwanych również śródziemnomorskimi. Dzięki bliższemu położeniu względem równika występują tam temperatury nie mniejsze niż 20 ͦ C i jest znacznie mniej opadów niż w środkowej Europie. W miesiącach letnich, czyli wtedy na kiedy głównie są zarezerwowane wyjazdy notowana jest najmniejsza ilość opadów w ciągu roku. Pogoda jest mniej chwiejna, przez co turyści mają większą pewność słonecznej pogody. 
Dodatkowym atutem jest bezpośrednie położenie przy  malowniczym Morzu Śródziemnym. Dla turystów ważne są również liczne atrakcje turystyczne, przyrodnicze walory oraz zabytki godne odwiedzenia z ciekawą ofertą dla uczestników ruchu turystycznego co przyciąga tysiące turystów z całego świata. 
 

Kierunki turystyczne Polaków Wasze opinie

8-3 =

Oprócz kierunki turystyczne polaków może Ci się przydać