Eszkola

Kalkulator pól i objętości - kula

Prezentowany kalkulator pozwala w bardzo łatwy sposób obliczyć parametry figur. Aby wykonać obliczenia należy wypełnić w odpowiednie pole znaną wartością a następnie wcisnąć Enter lub Tab lub kliknąć w dowolne pole na zewnątrz pola edycyjnego. Podane wyniki są wyświetlane z dokładnością do czterech miejsc po przecinku. Zapraszamy do korzystania z kalkulatora pól i objętości.

Powrót

Kula

Po wprowadzeniu wartości wciśnij Enter lub Tab lub kliknąć w dowolne pole na zewnątrz pola edycyjnego.
Podane wartości są wyświetlane z dokładnością do 4 miejsc po przecinku.

Kalkulator obliczy te parametry, które możliwe są do obliczenia! Wprowadź w odpowiednie miejsca te dane, które masz. Kalkulator obliczy automatycznie pozostałe (możliwe do obliczenia przy takich danych) parametry.

Kula

Kula jest bryłą obrotową powstałą przez obrót koła wokół osi zawartej w płaszczyźnie koła i do której należy środek koła Środek koła obracanego jest środkiem kuli, a promień koła obracanego - promieniem kuli. Obrót okręgu ograniczonego koło tworzy powierzchnie obrotową, którą nazywamy sferą lub powierzchnią kuli. Sfera jest figurą obrotową, ale nie jest bryłą obrotową.Przekrojem kuli nazywamy część wspólną płaszczyzny i kuli. Przekrój kuli, do którego należy środek kuli nazywamy kołem wielkim.

Może Ci się przydać: