Kalkulator zużycia prądu

Kalkulator pozwala obliczyć ilość zużytej energii elektrycznej oraz jej cenę w rozbiciu na dzień, miesiąc oraz rok.
W celu dokonania obliczeń należy:

  • wpisać cenę jednej kilowatogodziny (kWh), którą można znaleźć na fakturze lub bezpośrednio u dostawcy prądu. Często cenę podaje się w podziale na różne taryfy (dzienna, nocna) ewentualnie w rozbiciu na cenę netto + VAT.
  • podaj moc urządzenia pobierającego prąd (W - WAT), które chcesz uwzględnić w analizie kosztów.
  • możesz dodać kilka urządzeń w analizie kosztów klikając w pole Dodaj nowe urządzenie
  • wypełnij parametry – moc urządzenia (W - WAT), ilość urządzeń o danej mocy oraz czas jego pracy (przeliczony jako liczba godzin pracy dziennie)

Jeśli chcesz usunąć urządzenie wystarczy kliknąć czerwony krzyżyk z prawej strony. Pod kalkulatorem zamieściliśmy listę przykładowych urządzeń z ich uśrednioną mocą, wystarczy w nie kliknąć aby dodać dane urządzenie. Należy przy tym pamiętać, że podana moc urządzenia jest przykładowa i uśredniona. W tabelkach pojawi się ilość zużytej energii w oraz koszt w rozbiciu na dzień, miesiąc i rok.

Należy mieć na uwadze, że kalkulator obliczy jedynie maksymalne zużycie prądu dla danego urządzenia, np. komputer stacjonarny o mocy 500W pobiera taką ilość prądu tylko w przypadku maksymalnego obciążania (granie w gry, programy graficzne) a w zwykłym trybie może pobierać 100W; żarówka 9W-owa energooszczędna w chwili włączania pobiera kilka razy więcej prądu niż po jej "rozświeceniu". Kalkulator ma charakter poglądowy - faktyczne zużycie prądu może być różne od wartości obliczanych za pomocą niniejszego kalkulatora

Cena prądu
Cena 1 kWh
Urządzenia elektryczne Wyniki
Usuń Nazwa Moc (W) Ilość urządzeń Średni czas użycia Wyniki Zużyta energia [kWh] Koszt
dziennie

0

0

miesięcznie

0

0

rocznie

0

0

Dodaj nowe urządzenie

Podsumowanie:

Zużyta energia w kWh koszt
doba miesiąc rok doba miesiąc rok
razem

Lista przykładowych urządzeń:

Żarówka 40W Żarówka 60W Żarówka 80W Żarówka 100W Żarówka energooszczędna 18W Żarówka energooszczędna 20W Żarówka energooszczędna 23W Laptop DVD Komputer stacjonarny Telewizor Odkurzacz Pralka Suszarka Zmywarka do naczyń