Eszkola

Kalkulator zużycia prądu

Kalkulator pozwala obliczyć ilość zużytej energii elektrycznej oraz jej cenę w rozbiciu na dzień, miesiąc oraz rok.
W celu dokonania obliczeń należy:

 • wpisać cenę jednej kilowatogodziny (kWh), którą można znaleźć na fakturze lub bezpośrednio u dostawcy prądu. Często cenę podaje się w podziale na różne taryfy (dzienna, nocna) ewentualnie w rozbiciu na cenę netto + VAT.
 • podaj moc urządzenia pobierającego prąd (W - WAT), które chcesz uwzględnić w analizie kosztów.
 • możesz dodać kilka urządzeń w analizie kosztów klikając w pole Dodaj nowe urządzenie
 • wypełnij parametry – moc urządzenia (W - WAT), ilość urządzeń o danej mocy oraz czas jego pracy (przeliczony jako liczba godzin pracy dziennie)

Jeśli chcesz usunąć urządzenie wystarczy kliknąć czerwony krzyżyk z prawej strony. Pod kalkulatorem zamieściliśmy listę przykładowych urządzeń z ich uśrednioną mocą, wystarczy w nie kliknąć aby dodać dane urządzenie. Należy przy tym pamiętać, że podana moc urządzenia jest przykładowa i uśredniona. W tabelkach pojawi się ilość zużytej energii w oraz koszt w rozbiciu na dzień, miesiąc i rok.

Należy mieć na uwadze, że kalkulator obliczy jedynie maksymalne zużycie prądu dla danego urządzenia, np. komputer stacjonarny o mocy 500W pobiera taką ilość prądu tylko w przypadku maksymalnego obciążania (granie w gry, programy graficzne) a w zwykłym trybie może pobierać 100W; żarówka 9W-owa energooszczędna w chwili włączania pobiera kilka razy więcej prądu niż po jej "rozświeceniu". Kalkulator ma charakter poglądowy - faktyczne zużycie prądu może być różne od wartości obliczanych za pomocą niniejszego kalkulatora

Cena prądu
Cena 1 kWh
Urządzenia elektryczne Wyniki
Usuń Nazwa Moc (W) Ilość urządzeń Średni czas użycia na dzień Wyniki Zużyta energia [kWh] Koszt
dziennie

0

0

miesięcznie

0

0

rocznie

0

0

Dodaj nowe urządzenie

Podsumowanie:

Zużyta energia w kWh koszt
doba miesiąc rok doba miesiąc rok
razem

Lista przykładowych urządzeń:

Żarówka 40W Żarówka 60W Żarówka 80W Żarówka 100W Żarówka energooszczędna 18W Żarówka energooszczędna 20W Żarówka energooszczędna 23W Laptop DVD Komputer stacjonarny Telewizor Odkurzacz Pralka Suszarka Zmywarka do naczyń

Kalkulator zużycia prądu Wasze wyniki

6×6 =
 • S Sławek 28.09.2022

  350zl ile to kwh? 522 kWh

 • D do Weronika 21.09.2022

  Ok 520 kWh

 • X xXx 18.09.2022

  @Weronika Ok. 522 Kwh

 • W Weronika 16.09.2022

  350zl ile to kwh