Eszkola

Przemysł elektroniczny w Polsce

Przemysł elektroniczny obejmuje produkcję urządzeń komputerowych, telewizyjnych, telekomunikacyjnych, radiowych, biurowych, sprzętu AGD.
W Polsce głównie opiera się na produkcji telewizorów i sprzętu AGD.  Produkcja sprzętu AGD wśród którego dominuje produkcja zamrażarek, chłodziarek, odkurzaczy, zmywarek, kuchenek, czajników elektrycznych, pralek jest przejęta przez firmy zagraniczne, które są inwestorami. 
Wśród nich należy wymienić Whirlpool, Bosch, Siemens, Electrolux, Amica, Samsung, LG, które są zlokalizowane w Łodzi, Radomsku, Żarowie, Świnicy, Siewierzu, Wrocławiu, Wronkach, Biskupicach Podgórnych, Rzeszowie. 
Prawie wszystkie sprzęty wyprodukowane w Polsce są eksportowane do krajów europejskich takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Szwecja, Rosja. 
Produkcja telewizorów LCD, LED i plazmowych w Polsce opiera się na montażu ich części, sprowadzanych głównie z Chin. Zajmują się tym firmy międzynarodowe, które są zlokalizowane w Mławie, Kobierzycach, Łysomicach, Gorzowie Wielkopolskim, Żyrardowie. Są to między innymi LG Elektronics, Unicersal Media Corporation, TPV Displays Polska Sp. z.o.o., TCL, Vestel Polska.
Zmontowane telewizory są w dużej mierze eksportowane do krajów Europy Zachodniej, czyli Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch. 
 

Przemysł elektroniczny Wasze opinie

8-3 =

Oprócz przemysł elektroniczny może Ci się przydać